Pasaż Chełmski
ul. Cieszyńskiego 36, paw. 65-66 (piętro), 80-809 Gdańsk

Norma opalania 0,3W/m2


Tzw „nowa europejska norma opalania 0,3W/m2″ to wynik działań Komisji Europejskiej, która w 2009 roku w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników salonów solaryjnych wprowadziła ograniczenia mocy nowych urządzeń opalających do poziomu 0,3W/m2, czyli maksymalnej wartości promieniowania ultrafioletowego występującego w naturalnych warunkach na Ziemi.

Niezmiernie istotne jest bowiem, aby osoba opalająca się nie przekroczyła minimalnej dawki erytemalnej (ang. MED – minimal erythema dose), po przekroczeniu której dochodzi do powstania rumienia, czego zawsze należy unikać. Nowa norma opalania ogranicza moc promieniowania UV do poziomu 0,3W/m2 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa osób korzystających z solarium, dając możliwość zdecydowanie lepszej kontroli czasów opalania, a tym samym do minimum zmniejsza ryzyko przekroczenia dawki MED.

Wprowadzenie normy wiąże się z wydłużonym czasem seansu w stosunku do opalania na urządzeniach, które nie zostały dostosowane do nowych przepisów, ale ze zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia podrażnienia czy poparzenia skóry i ładniejszym kolorem opalenizny.